Adwokat kościelny Częstochowa – kancelaria Salomon.
Skontaktuj się z adwokatem kościelnym w Częstochowie

Adwokat Kościelny w Częstochowie - unieważnienie małżeństwa kościelnego


Zespół

Michał Pełka Adwokat kościelny

W popularnych portalach internetowych pojawia się wiele pytań dotyczących kwestii stwierdzenia nieważności małżeństwa sakramentalnego, błędnie nazywanym rozwodem kościelnym lub unieważnieniem małżeństwa. Niektórzy rozważający kwestię rozpoczęcia postępowania zmierzającego do stwierdzenia nieważności ślubu kościelnego mają obawy, że jeśli od zawarcia małżeństwa minęło wiele lat, albo w czasie trwania związku przyszły na świat dzieci, to niemożliwe jest udowodnienie nieważności takiego związku sakramentalnego. Inni analizują historię swojego związku czując się oszukani przez byłego  - w świetle prawa cywilnego – małżonka i marzą, by rozpocząć nowe życie, także w świetle prawa kościelnego. Jeżeli jesteś z Częstochowy i szukasz w Internecie informacji na temat tzw. „rozwodu kościelnego”, „unieważnienia małżeństwa” lub adwokata kościelnego to informacje na tej stronie będą dla Ciebie. W naszej kancelarii prawa kanonicznego znajdziesz profesjonalny zespół adwokatów kościelnych, którzy w każdej chwili są gotowi służyć Ci poradą prawną i wskazać najkorzystniejsze dla Ciebie wyjście z sytuacji życiowej, w której się znajdujesz. Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią prawa kanonicznego w celu umówienia spotkania z adwokatem kościelnym.

Jeśli należysz do grona osób, które zastanawiają się czy ich związek małżeński zawarty w przeszłości jest ważny, zapraszamy na konsultację do naszego biura w Częstochowie. Wizyta u doświadczonego adwokata kościelnego jeszcze przed złożeniem pozwu może okazać się bardzo pomocna, szczególnie gdy zależy Ci na oszacowaniu szans na uzyskanie orzeczenia o nieważności zawartego związku, który potocznie ( i niewłaściwie) nazywany jest „rozwodem kościelnym”. Chcemy podkreślić, że nie istnieje w kościele katolickim pojęcie rozwodu kościelnego, podobnie z resztą jak pojęcie unieważnienia małżeństwa kościelnego. W prawie kanonicznym istnieje za to możliwość stwierdzenia nieważności ślubu kościelnego, które powoduje, że nieważny związek małżeński jest nieobowiązujący. Tym samym, osoby, które uzyskały wyrok pozytywny w takim postępowaniu mogą ponownie wziąć ślub kościelny.

Unieważnienie małżeństwa ( mylnie określane jako rozwód kościelny) w Częstochowie

Jak wygląda współpraca z adwokatem kościelnym w Częstochowie?

Adwokat kościelny w Częstochowie służy radą osobom starającym się o stwierdzenie nieważności małżeństwa lub broniącym ważności zawartego małżeństwa. Oprócz konsultacji wstępnych oferuje kompleksową i profesjonalną pomoc na każdym etapie postępowania. Nasz adwokat może reprezentować Cię w procesie o stwierdzenie nieważności małżeństwa lub skupić się jedynie na doradztwie na poszczególnych etapach procesu. Zaoferuje też pomoc w zgromadzeniu dokumentacji i doborze odpowiednich środków dowodowych na potwierdzenie faktów przedstawionych w skardze powodowej, w której zaskarża się ważność swojego małżeństwa. Na podstawie historii życia przedstawionej przez Ciebie z uwzględnieniem sytuacji rodzinnej stron, okresu przedślubnego, narzeczeństwa oraz trwania małżeństwa aż do jego rozpadu, adwokat sporządzi skargę powodową. Ponadto nasz specjalista zajmie się wszystkimi formalnościami bez zbędnego angażowania klienta w te kwestie.

Adwokat kościelny Częstochowa

Kim jest adwokat kościelny z Częstochowy?

Dr Anna Słowikowska to pracownik Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Jako nauczyciel akademicki od wielu lat kształci przyszłych kanonistów, a wśród nich również pracowników sądownictwa kościelnego. Adwokat Słowikowska pracuje także w Sądzie Metropolitalnym w Lublinie pełniąc w nim urząd Obrońcy Węzła. Łącząc pracę naukową i teorię z praktyką oraz pełniąc w oddzielnych trybunałach kościelnych różne funkcje, jest ekspertem w swojej dziedzinie. Wiedza, kompetencje i doświadczenie pozwalają dr Słowikowskiej na wszechstronne spojrzenie na każdą sprawę i uczciwe przedstawienie realnych szans w procesie, choć oczywiście nie może dać gwarancji sukcesu. Odpowiednią diagnozę procesu adwokat uzależnia od indywidualnej historii każdego małżeństwa, oceny ewentualności występowania przesłanek mogących świadczyć o nieważności małżeństwa oraz od użyteczności środków dowodowych w procesie.

Skontaktuj się z nami