Adwokat kościelny Łódź – kancelaria Salomon
Skontaktuj się z adwokatem kościelnym w Łodzi

Adwokat kościelny Łódź


Zespół

Michał Pełka Adwokat kościelny

Adam Bartczak Adwokat kościelny

Marcin Buchta Radca prawny

Każdego roku w Polsce 3,5 tysiąca par stara się dowieść nieważności swoich związków małżeńskich. Skąd ten pomysł, i czy w ogóle jest możliwe, żeby po miesiącach a nawet latach wspólnego życia małżeństwo zostało uznane za nieważnie zawarte według prawa kościelnego?

Równolegle do rosnącej samoświadomości i coraz wyższego wskaźnika wieku zawierania małżeństw wzrasta liczba rozwodów lub separacji. Część osób będących w takiej sytuacji satysfakcjonuje sam rozwód cywilny, ale wielu praktykujących katolików – ze względów moralnych - nie czuje się z tym dobrze. .

„Rozwód kościelny” w Łodzi – czy rzeczywiście istnieje?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że bywają związki sakramentalne zawarte nieważnie wobec prawa kościelnego. Badanie ważności małżeństw kościelnych jest jedną z kwestii, którymi zajmuje się sąd kościelny. Zasadniczym celem kościelnych procesów małżeńskich nie jest unieważnienie małżeństwa (w Kościele katolickim nie istnieją również rozwody kościelne, mimo że często spotyka się takie, potoczne i błędne zarazem, określenie), lecz rozstrzygnięcie, czy dane małżeństwo zostało ważnie zawarte.

Tego rodzaju postępowanie może wydawać się skomplikowane, i wiele osób zwyczajnie nie czuje się na siłach, by rozpocząć kolejny w swoim życiu proces, tym razem przed sądem kościelnym. Jeśli jednak podejrzewasz, że Twoje małżeństwo mogło być zawarte nieważnie, zastanów się nad ofertą konsultacji z adwokatem kościelnym. Zakres jego kompetencji znacząco różni się od kompetencji adwokata w sprawach cywilnych lub karnych. Sprawy dotyczące stwierdzenia nieważności małżeństwa są prowadzone zgodnie z procedurą kanoniczną nie przed sądami powszechnymi, lecz przed sądami kościelnymi. Sędziowie orzekający o tym czy małżeństwo sakramentalne zostało nieważnie zawarte zobowiązani są do osiągnięcia pewności moralnej w tym przedmiocie.

Masz wrażenie, że proces kościelny jest ponad Twoje siły?

Jeśli nie czujesz się na tyle pewnie, aby przejść przez tę drogę samodzielnie, rozważ skorzystanie z pomocy naszego adwokata. Na wstępie dokona on dokładnej analizy okoliczności zawarcia ślubu kościelnego oraz wyjaśni dokładnie jak przebiega proces kościelny o nieważność małżeństwa.

W przypadku braku okoliczności mogących świadczyć o nieważności małżeństwa adwokat poinformuje o bezcelowości prowadzenia procesu przed trybunałem kościelnym. W ten sposób prawnik kościelny pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze na prowadzenie procesu bez powodzenia.

Osoby, które chcą prowadzić proces o stwierdzenie nieważności małżeństwa z pomocą adwokata kościelnego mogą być przez członka zespołu naszej Kancelarii reprezentowane w całym procesie (łącznie z przygotowaniem reprezentowanej strony i zgłoszonej przez nią świadków do złożenia zaprzysiężonych zeznań) lub też mogą uzyskać od niego niezbędną pomoc tylko w niektórych czynnościach procesowych. Zakres tej pomocy zależny jest od decyzji klienta. Należy przy tym pamiętać, że choć udział adwokata kościelnego zwiększa prawdopodobieństwo powodzenia sprawy, nie jest nigdy jej gwarantem.

Salomon – kancelaria adwokatów kościelnych w Łodzi

Adwokaci kościelni świadczący pomoc prawną w naszej kancelarii kanonicznej w Łodzi znajdują się na liście adwokatów zatwierdzonych przez arcybiskupa. Posiadają również stosowne uprawnienia do reprezentowania stron przed sądami kościelnymi w całej Polsce oraz za granicą.

Siedziba Poradni Salomon znajduje się w centrum Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 125. Udzielamy kompleksowej pomocy z zakresu prawa kanonicznego zarówno w naszym biurze, jak i dojeżdżając bezpośrednio do klienta.

Adwokat Michał Pełka świadczący usługi w Łodzi jest założycielem Kancelarii Salomon. To doświadczony prawnik kanonista i adwokat kościelny specjalizujący się w procesach o stwierdzenie nieważności małżeństwa przed sądami kościelnymi. Jego niezwykle bogate doświadczenie zawodowe (reprezentował klientów w ponad 200 procesach o nieważność małżeństwa) w połączeniu z szeroką wiedzą i łatwością w nawiązywaniu kontaktów pozwala mu cieszyć się doskonałą opinią wśród klientów.

W celu umówienia spotkania z naszymi adwokatami kościelnymi prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z sekretariatem Poradni Salomon.

W Łodzi oferujemy również pomoc terapeuty. W Poradni Rodzinnej Salomon nasi terapeuci pracują z parami, które pragną pracować nad swoim związkiem. Jesteśmy świadomi tego, że będąc w kryzysie często nie potrafimy się komunikować z najbliższą osobą. Dlatego warto rozważyć spotkanie ze specjalistą, który spojrzy na nas z boku. Czas poświęcony na rozwój nas samych nigdy nie jest czasem straconym.

Skontaktuj się z nami