Adwokat kościelny Łowicz – kancelaria Salomon.
Skontaktuj się z adwokatem kościelnym w Łowiczu

Adwokat Kościelny w Łowiczu - unieważnienie małżeństwa kościelnego


Zespół

Michał Pełka Adwokat kościelny

Adam Bartczak Adwokat kościelny

Czujesz się rozczarowany swoim związkiem? Masz wrażenie, że Twój współmałżonek od początku znajomości nie traktował Cię poważnie, okłamywał bądź ukrywał różne problemy i schorzenia, które po ślubie negatywnie wpłynęły na Twoje życie? Dręczy Cię poczucie, że straciłeś kontrolę nad swoim życiem, marzysz o uwolnieniu się od tej nieudanej relacji, ale jednocześnie jesteś świadomy, że małżeństwo sakramentalne jest – zgodnie z nauczaniem Kościoła katolickiego – związkiem zawieranym na całe życie? Choć wydaje Ci się, że utknąłeś w sytuacji bez wyjścia, istnieje szansa uporania się z tego rodzaju .sytuacjami.

Czy słyszałeś o instytucji adwokata kościelnego?

Adwokat kościelny to profesjonalista świadczący usługi prawne z zakresu prawa kanonicznego. Udziela porad związanych m. in. właśnie z kwestiami dotyczącymi małżeństw sakramentalnych. Kancelaria Salomon świadczy swoje usługi także dla klientów z Łowicza i okolic więc jeżeli poszukujesz porady w zakresie stwierdzenia nieważności zawartego ślubu kościelnego ( stwierdzenie nieważności często jest mylnie określane jako unieważnienie małżeństwa lub rozwód kościelny) to zapraszamy do kontaktu z naszymi adwokatami kościelnymi.

Czy można uzyskać rozwód w Kościele Katolickim?

W Kościele Katolickim nie ma rozwodów ani też - jak często się słyszy, unieważnień ślubu. Prawo kościelne przewiduje jednak sytuacje, które wskazują, że  związek małżeński mógł zostać zawarty nieważnie i  można postarać się, aby to udowodnić. Postępowanie w tej kwestii prowadzone jest przed właściwym trybunałem kościelnym. Istotą procesu kościelnego o stwierdzenie nieważności małżeństwa jest zbadanie czy małżeństwo de facto zaistniało. Przesłankami, które rozpatruje sąd kościelny mogą być przeszkody małżeńskie, wady zgody małżeńskiej i ewentualnie brak formy kanonicznej.

Jeśli nie czujesz się na siłach, by samodzielnie podjąć walkę o uporządkowanie swojej przeszłości, rozważ skorzystanie z konsultacji z jednym z naszych adwokatów. Jeśli pochodzisz z województwa łódzkiego, ale wygodniej będzie Ci udać się do Łowicza, zapraszamy do naszego biura Salomon, na Stary Rynek 19.

Adwokaci kościelni w Łowiczu

Adwokat Michał Pełka świadczący usługi w Łowiczu jest założycielem Kancelarii Salomon. To doświadczony prawnik kanonista, posiadający uprawnienia do wykonywania zawodów prawniczych w Kościele katolickim i specjalizujący się w procesach o stwierdzenie nieważności małżeństwa przed sądami kościelnymi. Jego niezwykle bogate doświadczenie zawodowe (reprezentował klientów w ponad 200 procesach o nieważność małżeństwa) w połączeniu z szeroką wiedzą i łatwością w nawiązywaniu kontaktów pozwala mu cieszyć się doskonałą opinią wśród klientów.

Adwokat Adam Bartczak jest doktorem nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego i posiada uprawnienia do wykonywania zawodów prawniczych w Kościele katolickim. To wieloletni pracownik kancelarii Trybunału Metropolitalnego Łódzkiego oraz Obrońca węzła małżeńskiego w Trybunale Metropolitalnym Łódzkim. Prowadzi wykłady z dziedziny prawa kanonicznego i prawoznawstwa. W kancelarii Salomon prowadzi procesy o stwierdzenie nieważności małżeństwa, jako adwokat kościelny i pełnomocnik reprezentuje klientów, szczególnie zagranicznych, przed sądami kościelnymi.

Skontaktuj się z nami