Adwokat kościelny Opole – rozwód kościelny – kancelaria Salomon.
Skontaktuj się z adwokatem kościelnym w Opolu

Adwokat kościelny Opole


Zespół

Anna Słowikowska Adwokat kościelny

Julia Nowak Adwokat kościelny

Coraz więcej osób decyduje się nie tylko na rozwód cywilny, ale również na rozpoczęcie postępowania przed sądami kościelnymi, błędnie określane jako tzw. rozwód kościelny. Jest to określenie nieprawidłowe, ponieważ Kościół katolicki nie przewiduje możliwości rozwiązania związku małżeńskie. Dopuszcza jedynie proces, w którym następuje badanie, czy dany związek małżeński został zawarty nieważnie. Takie postępowania, nazywane procesami kanonicznymi bądź procesami o stwierdzenie nieważności małżeństwa, zyskują aktualnie na popularności. Strony takich procesów mogą w nich występować w swoim imieniu samodzielnie albo zdecydować się na skorzystanie z pomocy adwokata kościelnego, którego wiedza bywa kluczowa w uzyskaniu satysfakcjonującego wyniku.

Adwokat kościelny w Opolu - w czym mi pomoże?

Być może uważasz, że udanie się do kancelarii po poradę jest zbędne i sam doskonale wiesz jak przebiegało Twoje małżeństwo. Oczywiście, Ty najlepiej znasz własne przeżycia i doświadczenia, ale to członkowie zespołu z Kancelarii Salomon specjalizują się w prawie kanonicznym, w oparciu o które przebiega proces i zapada wyrok w sądach kościelnych. Poradnictwo prawne świadczone przez naszych adwokatów służy ponadto zaoszczędzeniu Twojego cennego czasu i może spowodować obniżenie kosztów. Dzieje się tak przede wszystkim w przypadku, gdy trudno jest na podstawie przedstawionej przez Ciebie historii relacji partnerskiej znaleźć okoliczności przemawiające za nieważnością małżeństwa.

Stwierdzenie nieważności małżeństwa – rozwód kościelny? Czy adwokat mi pomoże?

Na wstępie należy podkreślić, że termin rozwód kościelny lub unieważnienie ślubu to błędne pojęcia, które przyjęły się powszechnie jako określenie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego. Adwokat kościelny z kancelarii Salomon wytłumaczy Ci istotę kościelnego procesu małżeńskiego i odpowiedzialnie przeprowadzi przez kolejne jego stadia. Jeżeli poszukujesz pomocy w tematyce powszechnie znanej jako „rozwód kościelny” to adwokat z kancelarii Salomon będzie w stanie wyjaśnić Ci wszelkie kwestie związane z prawem kanonicznym. W przypadku, gdy zechcesz skonsultować z nim tylko niektóre etapy procesu, adwokat kościelny doradzi dobór właściwej strategii. Jeśli zaś jesteś osobą, która nie lubi biurokracji, możesz wybrać pełną reprezentację i uniknąć nadmiernego zaangażowania w te kwestie. Do Twoich obowiązków należeć będzie wtedy jedynie podanie adwokatowi wymaganych przez sąd dokumentów oraz złożenie zeznań w sądzie (ewentualnie poddanie się badaniu biegłego). Pozostałe czynności takie jak sporządzanie wszystkich pism procesowych, wizyty w sądzie, bieżące monitorowanie sprawy, podejmowania rozmów z sędzią przewodniczącym trybunału, polemiki z Obrońcą Węzła Małżeńskiego oraz przygotowanie i złożenie głosu obrończego, wykona w Twoim imieniu adwokat kościelny.

Gdzie mogę spotkać się z adwokatem kościelnym Kancelarii Salomon? Czy mogę o tym adwokacie dowiedzieć się czegoś więcej, abym wiedział(a), komu powierzam swoją sprawę?

Oddziały Kancelarii Salomon rozmieszczone są na terenie całego kraju. Swoje usługi oferuje również w Opolu. Nasz adwokat kościelny dr Anna Słowikowska przyjeżdża z Lublina i udziela konsultacji w siedzibie Sądu Diecezji Opolskiej zlokalizowanego przy ul. Książąt Opolskich 19 w Opolu. Ze względu na potrzeby wiernych tej diecezji, a także samego Sądu, który poprosił naszego adwokata kościelnego o przyjęcie tego urzędu, Biskup Opolski ustanowił go adwokatem stałym Sądu Diecezji Opolskiej.

Dr Anna Słowikowska jest jednocześnie pracownikiem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Jako nauczyciel akademicki od wielu lat kształci przyszłych kanonistów, a wśród nich również pracowników sądownictwa kościelnego. Adwokat Słowikowska pracuje także w Sądzie Metropolitalnym w Lublinie pełniąc w nim urząd Obrońcy Węzła. Łącząc pracę naukową i teorię z praktyką oraz pełniąc w oddzielnych trybunałach kościelnych różne funkcje, jest ekspertem w swojej dziedzinie. Wiedza, kompetencje i doświadczenie pozwalają dr Słowikowskiej na wszechstronne spojrzenie na każdą sprawę i uczciwe przedstawienie realnych szans w procesie, oczywiście bez dania gwarancji otrzymania wyroku o konkretnej treści. Odpowiednią diagnozę procesu adwokat uzależnia od indywidualnej historii każdego małżeństwa, oceny ewentualności występowania przesłanek mogących świadczyć o nieważności małżeństwa oraz od użyteczności środków dowodowych w procesie.

Czy mogę uzyskać poradę prawną adwokata kościelnego zdalnie?

Starając się sprostać Państwa oczekiwaniom oraz dostosowując się do potrzeb czasu, również m.in. ze względu na czasy epidemii, oferujemy konsultacje z adwokatem kościelnym przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, tj. konsultacje zdalne. Kancelaria Salomon uruchomiła dla konsultacje on-line, które odbywają się za pomocą komunikatorów Skype lub WhatsApp. W celu umówienia konsultacji – zarówno stacjonarnej w siedzibie Sądu Diecezji Opolskiej, jak i z wykorzystaniem środków komunikacji na odległość – prosimy skorzystać z zakładki Kontakt na stronie internetowej naszej Kancelarii lub z danych telefonicznych adwokata kościelnego udostępnionych Państwu na stronie internetowej Sądu Diecezji Opolskiej.

Skontaktuj się z nami