Adwokat kościelny Warszawa – rozwód kościelny / unieważnienie ślubu – kancelaria Salomon
Skontaktuj się z adwokatem kościelnym w Warszawie

Adwokat kościelny Warszawa


Zespół

Michał Pełka Adwokat kościelny

Ks. Adam Ornatek Adwokat rotalny

Adam Bartczak Adwokat kościelny

Urszula Wasilewicz Adwokat kościelny

Myślisz o rozwodzie, ale Twoje przekonania religijne odwodzą Cię od tego pomysłu? A może rozwiodłeś się jakiś czas temu przed sądem cywilnym, a teraz pragniesz zacząć nowy rozdział, lecz sumienie nie pozwala Ci wejść w nowy związek, skoro zawarłeś ślub kościelny?

Czy adwokat kościelny pomaga w rozwodzie kościelnym?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, iż w Kościele katolickim nie ma rozwodów ani też – jak często można usłyszeć - unieważnień ślubu. Ale czy jesteś świadom, że są przypadki, gdy małżeństwo zostało zawarte w sposób nieważny? Prawo kościelne przewiduje przyczyny nieważności małżeństw sakramentalnych, których wystąpienie można postarać się udowodnić w tzw. procesie kanonicznym. Postępowanie takie prowadzone jest przed właściwym trybunałem kościelnym. Istotą procesu kościelnego o stwierdzenie nieważności małżeństwa jest zbadanie czy w ogóle małżeństwo zaistniało, tzn. czy zostało zawarte ważnie i czy jest prawnie obowiązujące. Przesłankami, które rozpatruje sąd kościelny mogą być przeszkody małżeńskie, wady zgody małżeńskiej i ewentualnie brak formy kanonicznej.

Zaznaczmy, że nie zawsze jest to zabieg łatwy, bowiem domniemanie prawne wyrażone w kan. 1060 KPK (Kodeks Prawa Kanonicznego) w przypadku jakiejkolwiek wątpliwości nakazuje opowiadać się za ważnością małżeństwa. Są jednak specjaliści, których wiedza i doświadczenie mogą się okazać pomocne.

Jeśli zależy Ci na rzetelnym podejściu do kwestii postępowania o stwierdzenie nieważności małżeństwa, zachęcamy do kontaktu z nami. Adwokat kościelny po pierwsze: dokona oceny szans na uzyskanie pozytywnego wyniku procesu, a po drugie pomoże przez ów proces przejść. Dzięki tego rodzaju pomocy można zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. Prawdą jest, że  - zgodnie z właściwymi przepisami prawa kanonicznego - nie ma konieczności korzystania z usług adwokata kościelnego podczas całego procesu. Jeśli zatem czujesz, że potrzebujesz tylko porady, uzyskasz od nas niezbędną pomoc w niektórych tylko czynnościach procesowych. Zakres tej pomocy uzależniony jest od Twoich oczekiwań.

W czym pomoże mi adwokat kościelny z Warszawy?

Adwokat kościelny w momencie podpisania zlecenia przyjmuje na siebie określone obowiązki, m.in.:

  • przygotowania procesu,
  • pomocy w zebraniu dokumentów wymaganych przez konkretny sąd,
  • wprowadzenia sprawy do Trybunału przez zredagowanie i złożenie skargi powodowej,
  • prowadzenia całej korespondencji z sądem,
  • przygotowania reprezentowanej strony oraz zgłoszonych przez nią świadków do złożenia zaprzysiężonych zeznań,
  • wizyt w sądzie w celu analizy materiału dowodowego i w razie konieczności - jego uzupełnienia,
  • przeprowadzenia polemiki z Obrońcą Węzła Małżeńskiego,
  • złożenia pisemnego głosu obrończego,
  • analizy wyroku wspólnie z reprezentowaną stroną.

Być może czujesz się na siłach sam przejść przez całą drogę procesu i nie masz ochoty opowiadać o swoich przeżyciach komuś, kogo nie znasz. Ale pamiętaj, że jesteśmy profesjonalistami, oraz obowiązuje nas tajemnica zawodowa. Nie oceniamy Twojego życia - możemy jedynie służyć radą i naszą wiedzą.

Jeśli mieszkasz lub pracujesz w centralnej części kraju, zapraszamy do skorzystania z usług Adwokatów Kościelnych w naszym biurze w Warszawie. Wieloletnie doświadczenie naszych Adwokatów (osób duchownych i świeckich) w sądach kościelnych w Polsce jest gwarantem wysokiej jakości pomocy na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa. W naszym zespole działa Adwokat Rotalny oraz Adwokaci ze stopniami naukowymi i doświadczeniem w pracy w sądach kościelnych jako sędziowie i obrońcy węzła małżeńskiego. Dodajmy, że adwokaci pracujący w Warszawie mogą udzielić porad w językach: niemieckim, francuskim, włoskim, angielskim i rosyjskim.

Osoby chcące skorzystać z porady prawnej zapraszamy do naszego biura:

Poradnia Rodzinna Salomon, Nowogrodzka 31 lok 208,

po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie.

Mając na uwadze komfort naszych Klientów, świadczymy również dojazd bezpośrednio do Klienta.

Nasz warszawski zespół:

Ks. Adam Ornatek

Absolwent Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej „Hosianum” oraz doktor nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego (Akademia Teologii Katolickiej w Warszawie). Prawnik kanonista, a także sędzia w sądzie kościelnym, adwokat Roty Rzymskiej, adwokat kościelny prowadzący procesy o stwierdzenie nieważności małżeństwa przed sądami kościelnymi w Polsce i zagranicą. Udziela porad w języku niemieckim,francuskim, włoskim, angielskim, rosyjskim. W opinii naszych klientów: adwokat konkretny,rzeczowy i bardzo zaangażowany w swoją pracę.

dr Urszula Wasilewicz

Doktor nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II), oraz absolwentka Filologii Romańskiej na Wydziale Nauk Humanistycznych KUL JP II. Prawnik kanonista, adwokat kościelny w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa przed sądami kościelnymi. Autorka publikacji naukowych z zakresu prawa kanonicznego. Udziela porad w języku angielskim, francuskim i włoskim. W opinii naszych klientów: osoba taktowna i niezwykle rzetelna.

Skontaktuj się z nami