Małżeństwo nieważnie zawarte z powodu impotencji - blog adwokata kościelnego Poradnia Salomon

Małżeństwo nieważnie zawarte z powodu impotencji

Impotencja to rodzaj dysfunkcji seksualnej. W toku rozmowy z osobą, która przyznaje, że jej małżeństwo mogło zostać nieważnie zawarte z powodu impotencji, należy wykazać szczególną delikatność, pamiętając, aby nie naruszyć prawa osoby do intymności.

 

Jakie informacje powinien uzyskać adwokat kościelny?

Zadaniem adwokata kościelnego jest ustalenie, czy małżeństwo zostało dopełnione, czy nie. Brak dopełnienia małżeństwa może stanowić istotny dowód niemocy płciowej, dopełnienie wyklucza możliwość przypadku rzeczywistej impotencji.

Jeśli małżeństwo nie zostało dopełnione należy ustalić z jakiej przyczyny. Przyczyna musi się wymykać woli małżonków, a może być przypisana przyczyną natury fizycznej czy funkcjonalnej, niezwiązanym z wolą czy wyborem stron.

W dalszej kolejności adwokat musi dopytać, czy jeszcze przed ślubem zainteresowani próbowali podjąć pożycie seksualne, jak również czy zwrócili się o radę do odpowiednich osób, specjalistów. Istotna będzie dokumentacja związana ze stanem zdrowia, kuracjami, zabiegami.


W sytuacji, gdy podejrzewają Państwo, że Wasze małżeństwo mogło zostać nieważnie zawarte z powodu impotencji, zachęcamy do skorzystania z pomocy adwokatów kościelnych Kancelarii Salomon.

 

Opr. na pdst. P. Bianchi „Kiedy małżeństwo jest nieważne?”

Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu

Oceń artykuł

‹ wróć

Skontaktuj się z nami