Porada prawna na etapie przedprocesowym - blog adwokata kościelnego Poradnia Salomon

Porada prawna na etapie przedprocesowym

Strony mogą uzyskać pomoc i poradę od osób kompetentnych, wykształconych w dziedzinie prawa kanonicznego. Adwokat kościelny udziela rad poprzez przytaczanie przepisów prawnych i analizę stanu faktycznego.

 

Skuteczność pracy adwokata kościelnego

Osoba wykonująca zawód adwokata powinna posiadać predyspozycje i zespół cech, dzięki którym jej praca będzie skuteczna. Adwokat ma służyć drugiemu, konkretnemu człowiekowi. Jego zadaniem jest pomoc w rozwiązaniu problemu prawnego. Adwokat jest zobowiązany do godziwego wypełniania swojego zadania tj. po poznaniu sprawy udzielić rzetelnej i fachowej porady.

Porada prawna polega na służeniu radą w wątpliwościach niezależnie od tego, czy sprawa uzyska swój finał na forum sądowym.
Adwokat musi poważnie traktować potencjalne strony procesowe, odmówić przyjęcia sprawy wątpliwej, zachować tajemnicę, dyskrecja u adwokata to cecha kluczowa. Doradca powinien określić z jakiego tytułu można zaskarżyć małżeństwo, jakie przedstawić dowody, jak napisać skargę.

W sytuacji, gdy jesteście Państwo zainteresowani rozpoczęciem kościelnego procesu małżeńskiego zapraszamy do skorzystania z pomocy adwokata kościelnego Salomon.

Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu

Oceń artykuł

‹ wróć

Skontaktuj się z nami